Bezdomność

Gorzów Wlkp. Oddział PCK pilnie potrzebuje ubrań

Ważny apel gorzowskiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża. W magazynie z odzieżą przy ulicy Chrobrego brakuje niemal wszystkiego. Od skarpet, spodni, bluz i kurtek po pościel i ręczniki. Kto może pomóc i przynieść niepotrzebne, ale w dobrym stanie ubrania to niech przynosi. Bo mimo wyższych temperatur w nocy wciąż jest bardzo zimno.

Błękitna polówka jest jedynym męskim ciuchem w magazynie Polskiego Czerwonego Krzyża w Gorzowie. Tak źle jeszcze nie było. A bezdomni przychodzą tu codziennie. Szukają skarpet, bielizny, spodni, koszulek, swetrów, bluz i kurtek.

Po ubrania przychodzi dużo Ukraińców, ale też bardzo dużo Polaków. W zeszłym roku miesięcznie po pomoc sięgało około 50 bezdomnych. Teraz przychodzi 150 potrzebujących gorzowian.

Do magazynu przychodzi też dużo obywateli Ukrainy. Oprócz ubrań bardzo przydają się pościel, ręczniki, zabawki i akcesoria kuchenne. Nawet używane kubki cieszą się wzięciem.

Magazyn Polskiego Czerwonego Krzyża w oficynie przy ulicy Chrobrego 28 jest czynny codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 11:00 do 13:00. Najlepiej przynosić ubrania bezpośrednio do magazynu, a nie do pojemników na odzież, bo stąd od razu trafią do potrzebujących.

Źródło informacji i zdjęcia: gorzow.tvp.pl.

15 marca 2023