Niepełnosprawność

Kielce. Od 30. lat wspierają osoby niepełnosprawne

Na co dzień poświęcają swój czas, aby pomagać osobom niepełnosprawnym. Dziś swoje trzydziestolecie obchodzi Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Kielcach.

– To jest też taki szczególny dzień dla rodziców, kiedy chcemy podziękować wszyscy rodzicom za ich ogromną miłość do swoich dzieci, potrzebują wyjątkowo dużo miłości – mówi Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego.

– PSONI to nie jest instytucja, to jest wyjątkowa grupa wsparcia. Przez ostatnie 30 lat wspomagała i wspierała osoby z niepełnosprawnościami intelektualnymi – mówi Krzysztof Słoń, senator RP, PiS.

– Czujemy ogromną satysfakcję, że wokół nas jest bardzo wiele dobrych ludzi otwierających swoje serca – Iwona Godek, przewodnicząca PSONI w Kielcach.

W trakcie uroczystości podziękowano osobom i instytucjom, które od lat wspomagają działalność stowarzyszenia. PSONI organizuje edukację i rehabilitację dla osób dotkniętych niepełnosprawnością intelektualną. Podopieczni rokrocznie wyjeżdżają m.in. na obozy sportowe.

Źródło: kielce.tvp.pl. Zdjęcie ilustracyjne – fot. archiwum.

14 listopada 2023