Wykluczenie cyfrowe

Lubelskie. Walka z wykluczeniem cyfrowym

Szesnaście firm z regionu wyszkoli prawie tysiąc obywateli. Ma to podnieść ich kompetencje i ułatwić nawiązywanie kontaktów nie tylko w wirtualnym świecie.

Jednym z beneficjentów programu jest Lubelski Park Naukowo-Technologiczny, który reprezentowała prezes Magdalena Stachyra.

Wspieramy nie tylko startupy, innowatorów i przedsiębiorców, ale również osoby wykluczone cyfrowo. Nasz projekt zakłada wyszkolenie 50 osób z Lublina, powiatu lubelskiego i łęczyńskiego właśnie z zakresu podniesienia kompetencji cyfrowych, społecznych, ale także ekologicznych. To są nowe tematy, które mogą być obce starszemu pokoleniu 

– mówi Magdalena Stachyra.

W ramach oferowanych szkoleń kursanci mogą m.in. zaplanować budżet, nauczyć się korzystania z e-bankowości, a także napisać CV i poznać zasady autoprezentacji. Z projektów mogą skorzystać osoby dorosłe o niskich kwalifikacjach, seniorzy i emigranci z Ukrainy.

Docelowo w programie weźmie udział 41 projektów o łącznej wartości ponad 12 mln złotych, z czego ponad 10 mln zł to dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Źródło informacji i zdjęcia: dziennikwschodni.pl.

14 listopada 2023