Kampania EXTRAsprawni. Niepełnosprawność nie stoi na przeszkodzie by rozwijać swoje pasje
Niepełnosprawność

Kampania EXTRAsprawni. Niepełnosprawność nie stoi na przeszkodzie by rozwijać swoje pasje

Fundacja Avalon ruszyła z nową kampanią EXTRAsprawni, której celem jest zmiana postrzegania osób z niepełnosprawnościami w Polsce. Niezwykła kampania wystartowała pod koniec ubiegłego roku. 

Społeczność niepełnosprawnych w Polsce to ponad 3 mln osób, a więc blisko 10 proc. ogółu polskiego społeczeństwa. Akcja EXTRAsprawni ma na celu łamanie stereotypów dotyczących tej grupy osób poprzez pokazanie, że niepełnosprawność nie jest słabością i nie stoi na przeszkodzie, by rozwijać swoje pasje i czasem zupełnie szalone pomysły na życie.

W tym roku kampania odbywa się pod hasłem „Wystarczy zacząć”, które ma być zachętą do tego, by nie uznawać swojej niepełnosprawności lub innych przeszkód za słabości, by podjąć wyzwanie, zrobić pierwszy krok i ruszyć w drogę do aktywności życiowej i samorealizacji. Kampania, kierowana zarówno do osób z niepełnosprawnościami, jak i pozostałej części społeczeństwa, ma zachęcić do rozwijania sportowych pasji i realizacji marzeń pomimo wszelkich „słabości”.

Bohaterami kampanii są ambasadorzy Avalon EXTREME: Sebastian Luty – utytułowany kierowca rajdowy, sparaliżowany w 95 proc., Sylwester Wilk – trener sportowy, laureat Ninja Warrior, Runmageddon, uczestnik Tańca z Gwiazdami oraz Szymon Klimza – pasjonat sportu, m.in. treningu wytrzymałościowego, narciarstwa alpejskiego, sitwake’a, biegów ekstremalnych, kolarstwa. Ich niepełnosprawność nie przeszkadza im w realizacji sportowych pasji. Kampanię aktywnie wspiera jeden z najbardziej uzdolnionych i cenionych muzyków młodego pokolenia, Krzysztof Zalewski.

źródło: Fakt

12 stycznia 2021