Niepełnosprawność, Video

Sztuka artystów z niepełnosprawnością. Rusza festiwal Unlimited

British Council i Southbank Centre w Londynie zapraszają na piątą edycję festiwalu Unlimited, który poświęcony jest ambitnym kreatywnym przedsięwzięciom artystów z niepełnosprawnością. W tym roku festiwal odbędzie się on-line w dniach 13-17 stycznia, a dostęp do niemal wszystkich z 33 wydarzeń jest bezpłatny. 

Wydarzenie będzie wypełnione tańcem, performansem, filmem, dyskusjami, warsztatami i przede wszystkim sztuką, która kwestionuje powszechne społecznie postrzeganie osób z niepełnosprawnością.

Wydarzeniom w sieci towarzyszyć będzie wystawa fotografii „Unseen” autorstwa Suzie Larke. Uczestnicy mogą spodziewać się wielu różnych formatów, w tym wydarzeń na żywo oraz spotkań z aktywnym udziałem publiczności.

Większość wydarzeń w ramach festiwalu Unlimited odbędzie się w formie transmisji na żywo za pośrednictwem Zooma i będzie można je odtworzyć w ciągu 48 godzin od premiery.

Strona festiwalu Unlimited (ENG): southbankcentre.co.uk

Wydarzenie odbędzie się w języku angielskim.

***

British Council jest instytucją reprezentującą Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w zakresie współpracy kulturalnej i edukacyjnej. Realizuje działania na sześciu kontynentach i w ponad 100 krajach, codziennie tworząc nowe międzynarodowe możliwości. W Polsce British Council działa od ponad 80 lat, realizując swoją misję na wielu polach poprzez edukację, promowanie brytyjskiej kultury, realizowanie projektów społecznych, zapewnianie dostępu do egzaminów językowych i nauczanie języka angielskiego.

źródło: e-teatr.pl

12 stycznia 2021