Niepełnosprawność

Kalisz. Podsumowanie konkursu dla osób niepełnosprawnych

To już 30. edycja konkursu dla osób z niepełnosprawnościami, który organizuje Filia nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kaliszu. Z okazji roku Marii Konopnickiej tematem jubileuszowej odsłony konkursu zostały wiersze poetki.

Od samego początku celem akcji było ukazanie możliwości twórczych osób sprawnych inaczej, stworzenie platformy do nieskrępowanego wyrażania uczuć i myśli również tym, które i którzy nie porozumiewają się z otoczeniem za pomocą mowy lub słowa pisanego.

W tegorocznym konkursie uczestniczyły 53 osoby, które – grupowo bądź indywidualnie – stworzyły 58 prac inspirowanych twórczością Marii Konopnickiej. Prym wiodły prace plastyczne, ale nadesłano również wiersze oraz film „O krasnoludkach i sierotce Marysi”.

W konkursowych zmaganiach wzięli udział podopieczni i podopieczne: Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kaliszu, Integracyjnego Klubu Osób z Niepełnosprawnością „Tęcza” z Młodzieżowego Dom Kultury w Kaliszu, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Koźminku, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kuźnicy Grabowskiej, Warsztaty Terapii Zajęciowej „Tęcza” w Ostrowie Wielkopolskim oraz, po raz pierwszy, Kaliski Klub „Amazonki”.

Źródło: oprac. za kalisz.pl. Zdjęcie – materiały prasowe.

28 czerwca 2022