Niepełnosprawność

Jędrzejów. Bezpłatne kursy zawodowe dla osób niepełnosprawnych 

Osoby niepełnosprawne posiadające orzeczenie o niepełnosprawności mogą wziąć udział w projekcie „Sprawna droga do zatrudnienia”. Jego celem jest aktywizacja zawodowa tej grupy osób oraz podniesienie ich kwalifikacji.

W projekcie mogą wziąć udział osoby powyżej 18. roku życia – informuje Malwina Sobczyk z Fundacji Miśka Zdziśka „Błękitny Promyk Nadziei”.

– Jesteśmy w stanie zorganizować praktycznie każdy kurs zawodowy podnoszący kwalifikacje, czy kompetencje. Dla naszych uczestników jest on oczywiście bezpłatny. Nasza organizacja opłaca doradztwo zawodowe, sam kurs oraz badania lekarskie – mówi Malwina Sobczyk.

Wachlarz kursów, jakie może zorganizować fundacja jest szeroki. To m.in. kurs w zawodzie monter – spawacz, ochroniarz, pomoc kuchenna, czy pracownik gospodarczy.

– To także kursy, po których zakończeniu uczestnicy projektu będą mogli znaleźć zatrudnienie na stanowiskach administracyjno-biurowych, w agencji reklamowej, czy w biurze rachunkowym. Kursy i szkolenia staramy się organizować w miejscu najbardziej dostępnym dla osoby niepełnosprawnej. Jeżeli jest ona mieszkańcem Kielc, to kurs odbywa się w tym mieście – dodała Malwina Sobczyk.

Osoby niepełnosprawne, które chciałyby wziąć udział w projekcie „Sprawna droga do zatrudnienia” powinny się zgłosić do siedziby Fundacji Miśka Zdziśka „Błękitny Promyk Nadziei”, która znajduje się przy ulicy 11 Listopada 5 w Jędrzejowie lub skontaktować się z nią pod numerem telefonu 41 386 65 69.

Źródło: oprac za radiokielce.pl. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Shutterstock.

23 czerwca 2022