Niepełnosprawność

Gralewo. Powstanie „Centrum opiekuńczo-mieszkalne”

Projekt już jest, 15 marca podpisana została umowa na rządowe dofinansowanie, a lada dzień ogłoszony zostanie przetarg na wybór wykonawcy. W Gralewie, w gm. Santok powstanie „Centrum opiekuńczo-mieszkalne” dla 20 niepełnosprawnych osób, potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.

Kilka podpisów, pieczątki i uściski dłoni. Wójt gm. Santok podpisał w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim umowę na dofinansowanie dużej i ważnej dla gminy inwestycji. A jeśli pieniądze są już zapewnione, to za kilka dni można ogłosić przetarg i wybrać firmę, która w niewielkim Gralewie wybuduje Centrum opiekuńczo-mieszkalne.

I choć na razie jest tu ściernisko, to będzie… nowoczesna placówka. Dofinansowanie w kwocie powyżej 3 mln złotych pozwoli na wybudowanie Centrum opiekuńczo-mieszkalnego dla 20 niepełnosprawnych osób.

W centrum zostanie przygotowanych 7 miejsc w ramach pobytu dziennego i 13 miejsc całodobowych. Podopieczni będą mogli liczyć na opiekę, rehabilitację i wyżywienie.

Zadaniem uczestników zajęć dziennych i mieszkańców centrum będzie nabycie umiejętności niezbędnych do w miarę samodzielnego i niezależnego życia. Będzie to już druga taka placówka na terenie woj. lubuskiego. Pierwsza powstaje w Racławiu, w gm. Bogdaniec.

Budowa centrum w Gralewie potrwa ok. roku.

Źródło: oprac. za gorzow.tvp.pl. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Shutterstock.

16 marca 2023