Niepełnosprawność

Gotartów. Kręcą kilometry na rowerach, aby zdobyć pieniądze…  na rowery dla niepełnosprawnych

Gotartów jest jedną z najmniejszych wiosek w gminie Kluczbork, ale może poszczycić się bardzo aktywnymi mieszkankami. Założyły Koło Gospodyń Wiejskich „Czerwone jabłuszko” i z energią ruszyły do pracy.

Koło ma służyć temu, aby ludzi zachęcić do wyjścia z domu, sprawić, by się poznali i zintegrowali. Pierwszym przedsięwzięciem, w które zaangażowały się gospodynie z Gotartowa, jest projekt pt. „Na spacer rowerem”, zgłoszony do programu Lottojazda Fundacji Lotto.

– Chcemy zdobyć pieniądze na zakup dziesięciu rowerów trójkołowych dla osób niepełnosprawnych z terenu gminy Kluczbork, z problemami neurologicznymi czy z zaburzeniami błędnika – mówi Joanna Niedźwiedź. – To byłaby dla nich wspaniała forma rehabilitacji i rekreacji.

Aby cel osiągnąć, panie muszą do końca sierpnia wyjeździć na rowerach 100 tysięcy kilometrów.

– Mamy wprawdzie przed sobą całe wakacje na nabijanie kilometrów, ale prosimy o wsparcie wszystkich miłośników jazdy rowerami – mówi przewodnicząca koła KGW Jadwiga Tomaszewska. – Wspólnie możemy zrobić coś dobrego.

Aby wspomóc mieszkanki Gotartowa w konkursie, należy pobrać darmową aplikację Activy i wybrać zespół, dla którego chce się zbierać kilometry w konkursie.

Źródło: oprac. za nto.pl. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Shutterstock.

23 czerwca 2022