Uchodźcy z Ukrainy

Gdańsk. Wsparcie psychologiczne dla ukraińskich rodziców

Do 6 czerwca potrwają pomocowe, bezpłatne warsztaty dla rodziców i opiekunów dzieci z Ukrainy przebywających w Gdańsku. Można jeszcze skorzystać z tej oferty. Obowiązują zapisy na spotkania z psycholożką, w dni powszednie, w godz. od 8.00 do 14.00, pod numerem tel.: +48 789 455 295.

Do udziału w nieodpłatnych zajęciach ze specjalistką zachęca Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Odbywają się one w ramach programu „Dodać Sił”, realizowanego przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF). Warsztaty są prowadzone w Domu Sąsiedzkim „Zakopianka” przy ul. Zakopiańskiej 40 w Gdańsku Siedlcach, w godzinach od 17.00 do 19.00, w dwóch grupach: we wtorki – rodzice, opiekunowie oraz w czwartki – rodzice, opiekunowie wraz ze swoimi dziećmi.

Psycholożka m.in. podpowiada uczestniczkom i uczestnikom, jak radzić sobie z trudnymi emocjami i odnaleźć się w nowej, życiowej sytuacji. Wskazuje rodzicom, jak wesprzeć dziecko, które również stara się poradzić sobie w nowej rzeczywistości i nawiązać rówieśnicze przyjaźnie. Specjalistka wyjaśnia też m.in. jak na co dzień budować harmonijne relacje w rodzinie.

Źródło: bogatyregion.pl. Zdjęcie ilustracyjne – fot. archiwum.

22 maja 2023