Seniorzy

Dolnośląska policja szkoli księży. Celem jest poprawa bezpieczeństwa seniorów i osób samotnych

Dolnośląska policja prowadzi zajęcia profilaktyczno-edukacyjne dla księży z Archidiecezji Wrocławskiej. Celem współpracy jest poprawa bezpieczeństwa seniorów i osób samotnych, które najczęściej padają ofiarami oszustw.

Umowę o współpracy pomiędzy Komendą Wojewódzką Policji we Wrocławiu a Archidiecezją Wrocławską podpisano już we wrześniu 2020 roku, ale ze względu na sytuację pandemiczną, szkoleń nie można było zrealizować. Teraz się udało.

Koncepcja zakłada wspólne działania policji i archidiecezji na rzecz poprawy bezpieczeństwa osób starszych i samotnych. Seniorzy to grupa społeczna, która najszybciej pada ofiarami oszustów i jest najbardziej podatna na działanie grup przestępczych, dlatego wymaga szczególnej polityki społecznej.

Uczestnicy szkolenia spotkali się w Ośrodku Szkoleniowym „Formacja Stała Kapłanów Archidiecezji Wrocławskiej” w Sulistrowiczkach, gdzie informacje przekazywali policjanci Wydziału Prewencji KWP we Wrocławiu. Podczas spotkania omówiono zagadnienia w zakresie trzech bloków tematycznych: oszustwa metodami „na policjanta” i „na wnuczka”, przemoc domowa wobec seniorów i bezpieczeństwo duchownych.

W szkoleniu udział wzięli księża z całego województwa dolnośląskiego z parafii podlegających Archidiecezji Wrocławskiej.

Źródło: TVN24. Zdjęcie dolnośląska policja

11 października 2021