Video

Czechowice-Dziedzice. Świetlica „Zatoka” święciła jubileusz 25-lecia

4 maja 1998 roku swoją działalność rozpoczęła „Zatoka” – świetlica dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Czechowice-Dziedzice. W miniony czwartek (18 maja) placówka uroczyście świętowała 25-lecie swojego istnienia.

Jak na urodziny przystało był tort i prezenty – zarówno te dla dzieci, jak i przygotowane własnoręcznie przez wychowanków upominki dla zgromadzonych gości. Razem z dziećmi „sto lat” wyśpiewali burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, zastępca burmistrza Maciej Kołoczek, czechowiccy radni, przedstawiciele placówek prowadzonych przez Gminę Czechowice-Dziedzice oraz byli i obecni wychowawcy placówki. Oczywiście nie zabrakło dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Renaty Buryło, która przez wiele lat była kierownikiem „Zatoki”.

Świetlica „Zatoka” jest placówką wsparcia dziennego prowadzoną w formie specjalistycznej. Przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Czechowice-Dziedzice w wieku 6-18 lat, pochodzących z rodzin doświadczających trudności w sferze opiekuńczo-wychowawczej. Głównym celem działania Świetlicy jest wspieranie rodzin przeżywających trudności  w pełnieniu funkcji opiekuńczo-wychowawczych poprzez objęcie dziecka opieką i wychowywaniem.

Źródło informacji i ilustracji: czechowice-dziedzice.pl.

19 maja 2023