Video

Chodzież. Koło Gospodyń Miejskich gotuje dla Jadłodzielni

W ostatnim czasie chodzieska jadłodzielnia zaczęła świecić pustkami. Potrzebujący zamiast wyciągnąć stamtąd jedzenie widzą jedynie puste półki. Sytuację chce naprawić tamtejsze Koło Gospodyń Miejskich. Panie zabrały się za wspólne gotowanie.  

Chodzieska jadłodzielnia została oficjalnie otwarta w listopadzie ubiegłego roku. Zlokalizowana jest obok Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Jest czynna całą dobę. W pierwszych tygodniach działania, lodówka była pełna jedzenia. Mieszkańcy miasta przynosili tutaj kasze, makarony czy powidła.

Później entuzjazm mieszkańców opadł, a lodówka zaczęła świecić pustkami.

Faktycznie lodówka jest coraz mniej zapełniana przez mieszkańców. Dosyć dużo osób tutaj przychodzi i często niestety wychodzą z pustą siatką 

– mówi Marita Pilarczyk z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chodzieży.

O jadłodzielnię postanowiły zawalczyć panie z Koła Gospodyń Miejskich. Spotkały się i zaczęły gotować. Na pierwszy ogień poszły słodkości.

Robiłyśmy przepyszne ciasto marchewkowe i ciasteczka cytrynowe. Mamy takie możliwości, mamy chęci, lubimy się, jest dobra energia i myślę, że to się udało, bo o jadłodzielni wie już więcej mieszkańców Chodzieży 

– przekonuje Paulina Panek z Koła Gospodyń Miejskich w Chodzieży. 

Przygotowane przez panie ciasta rozeszły się w mgnieniu oka. Pomóc potrzebującym mogą wszyscy. Wystarczy przynieść do lodówki produkty suche, konserwy, a nawet własnoręcznie przygotowane obiady. Warunkiem jest szczelne opakowanie i opis danej potrawy.

Źródło informacji i zdjęcia: asta24.pl

10 marca 2024