Aktualia

Grodzisk Mazowiecki. Jadłodzielnia już działa!

Nie marnujmy żywności, podzielmy się z innymi. Od wczoraj (6 lutego) działa grodziska JADŁODZIELNIA, która znajduje się przy ul. T. Kościuszki 32, obok siedziby Ośrodka Pomocy Społecznej.

Pomysł utworzenia „Jadłodzielni” powstał z inicjatywy mieszkańców. Burmistrz Grodziska Mazowieckiego Grzegorz Benedykciński przychylił się do tej prośby. Realizacja projektu wymagała jednak doboru odpowiedniej lokalizacji, przygotowania terenu i wykonania przyłącza elektrycznego, zakupu lodówki jak również jej zabezpieczenie, aby mogła jak najdłużej służyć społeczności lokalnej. Dobór miejsca usytuowania Jadłodzielni nie jest przypadkowy – bliskość Ośrodka Pomocy Społecznej pozwoli na monitorowanie i dbanie o czystość oraz jakość produktów przez pracowników OPS.

Lodówka znajduje się w zasięgu monitoringu miejskiego, który ma zapobiegać ewentualnym próbom dewastacji.

W realizację projektu zaangażowani byli: pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej, Urzędu Miejskiego w Grodzisku Mazowieckim, ZWiK oraz PCK Grodzisk Mazowiecki.

Ideą lodówki społecznej jest dzielenie się nadmiarem żywności, tak aby jej nie marnować, a jednocześnie jest formą wsparcia dla osób potrzebujących takiego wsparcia.

Źródło informacji i zdjęcia: grodzisk.pl.

7 lutego 2024