Aktualia

Cel osiągnięty. Caritas zebrała ponad jedenaście tysięcy złotych

Ponad 11 tysięcy złotych zebrała Caritas Diecezji Kieleckiej podczas kwest, które od 31 października do 6 listopada odbywały się na cmentarzach, w parafiach i szkołach. Pieniądze, jak co roku przeznaczone zostaną na wsparcie działalności stacjonarnego hospicjum na osiedlu Czarnów w Kielcach, informuje Dominika Borkowska, koordynator wolontariatu w placówce.

– W tym roku, naszym wolontariuszom udało się zebrać dokładnie 11 tys. 368 zł i 16 gr. To jest dla nas bardzo zadowalająca kwota, o takiej marzyliśmy. Za te pieniądze uda nam się kupić wagę medyczną – mówi  Dominika Borkowska.

Koordynatorka wyjaśnia, że dzięki wadze medycznej, pracownicy hospicjum będą mogli kontrolować stan zdrowia pacjentów przebywających w placówce.

– Taka waga pozwala na precyzyjne zważenie pacjenta leżącego, który nie może wstać i stanąć na wadze. Dzięki temu możemy bezpieczniej dozować leki, zalecać rozmaite terapie i obserwować zmieniającą się wagę pacjenta – wyjaśnia Dominika Borkowska.

Hospicjum można wesprzeć, wpłacając datki poprzez portal Hospicjowo, także na inne sprzęty niezbędne dla przebywających w tej placówce, m.in. kardiomonitor i elektryczny podnośnik pacjenta.

Źródło informacji i zdjęcia: radiokielce.pl.

12 listopada 2023