Wykluczenie społeczne

Bydgoszcz. Akcja świąteczna „Ciepło serca w słoiku”. 

Będzie kolejna edycja tradycyjnej już akcji świątecznej „Ciepło serca w słoiku”. Bydgoszczanie mogą pomóc potrzebującym. Dary trafią do bezdomnych, którzy przyjdą na Plac Wolności, ale organizatorzy pojadą też do koczowisk. Prezenty trafią również do Domów Dziecka w Bydgoszczy i regionie. 

Wraca tradycyjna bydgoska akcja świąteczna „Ciepło serca w słoiku”. Mieszkańcy mogą podzielić się jedzeniem z potrzebującymi. To żywność o przedłużonym terminie ważności, słodycze, ale potrzebne są też kosmetyki i zabawki.

– Jeśli ktoś będzie chciał przynieść ciepłe jedzenie, to tradycyjnie pakujemy w słoik, podgrzewamy, owijamy w papier i przynosimy. Myślę, że akcja wpisała się w okres świąteczny. Wiele osób przychodzi i chce pomagać. Podzielimy się tym, co mamy na stole, jedzeniem świątecznym. To też apel, by nie marnować jedzenia, bo zawsze jest ktoś, kto zje to z apetytem – mówi Ireneusz Nitkiewicz, współorganizator akcji.

Pomoc dotrze do Domów Dziecka w Bydgoszczy i regionie, a także do osób potrzebujących – seniorów i bezdomnych. Nadmiar żywności trafi też do jadłodzielni przy ul. Gdańskiej w Bydgoszczy.

Finał akcji „Ciepło serca w słoiku” 25 grudnia o 11.00 na Placu Wolności w Bydgoszczy. Darczyńcy mogą też wcześniej przygotować dary (od 25 listopada do 20 grudnia) i przynieść je do wybranych punktów w Bydgoszczy:

  • Optyk L. W. Michalscy – ul. Gdańska 28
  • Derred pracownia krawiecka – ul. Wojska Polskiego 8
  • Euromaster Landowscy Opon-Lan – ul. Łęczycka 51
  • Expert Auto – ul. Dąbrowa 46

Organizatorzy zachęcają też do kontaktu telefonicznego – 52 522 34 74.

Źródło: oprac. za Radiem ESKA. Zdjęcie ilustracyjne –  fot. Pexels.

26 listopada 2021