Niepełnosprawność

Łódź. Treningi curlingu dla niepełnosprawnych

Polska Organizacja Sportowa zaprasza na bezpłatne treningi curlingu dla osób z niepełnosprawnością. Zajęcia odbywać się będą na hali curlingowej przy ul. Śnieżnej 10 w Łodzi i zostały podzielone na dwie grupy: dla osób niedosłyszących oraz dla osób poruszających się na wózkach.

Curling jest sportem dla wszystkich, który może być uprawiany również przez osoby z niepełnosprawnością. Dyscyplina ta jest obecna na Igrzyskach Paraolimpijskich, na których rywalizują drużyny poruszające się na wózkach, oraz na Igrzyskach Olimpijskich Niesłyszących.

W grudniu, po treningach otwartych odbędzie się seria kolejnych bezpłatnych treningów dla osób z niepełnosprawnością. Na treningi należy zabrać ciepłe sportowe ubranie oraz obuwie na zmianę. Na treningach dla niedosłyszących zapewniona będzie obecność tłumacza języka migowego. Prosimy o przybycie najpóźniej 15 minut przed rozpoczęciem treningu.

Chętnych prosimy o zapisy drogą mejlową pod adresem pos@pos.org.pl lub na Facebooku poprzez profil “Polska Organizacja Sportowa Łódź Curling”. Treningi współfinansowane są ze środków Samorządu Województwa Łódzkiego.

Trening otwarty dla niedosłyszących: wtorek 30.11, godz. 18:30 (2,5 godz.)

Trening otwarty dla osób z niepełnosprawnością ruchową: sobota 4.12, godz. 15:30 (2,5 godz.)

Źródło: oprac. za Dziennikiem Łódzkim. Zdjęcie – POS Łódź.

26 listopada 2021