Uzależnienia

Bielsko-Biała. Niedziela z “Nadzieją”

W niedzielę, 12 września br., w Parku Słowackiego w Bielsku-Białej odbył się piknik rodzinny, zorganizowany przez bielską Fundację Zapobiegania i Resocjalizacji Uzależnień „Nadzieja”.

Do tej pory fundacja była kojarzona z leczeniem uzależnień. Ostatnio rozwinęła działalność w odpowiedzi na potrzeby dzisiejszych czasów. Chcąc podkreślić troskę o rodziny, zorganizowała właśnie piknik dla wszystkich pokoleń i całych rodzin.

Przygotowano mnóstwo konkursów, pokazów, przedstawień i koncertów. Nie mogło zabraknąć przysmaków, w tym domowych wypieków.

Dzieci wspinały się pod okiem fachowców, wykonywały prace plastyczne, grały na wielkich planszówkach i malowały twarze.

Familijny spektakl wystawił Teatr Maska z Krakowa, emocjonujący pokaz dał Rafał Mulka z Beskidzkiego Teatru Iluzji, a ogniste show zaprezentował Teatr Ognia Inferis. Nie obyło się bez muzyki i tańca w wykonaniu m.in. Fuego Flamenco.

Wiele radości zebranym sprawiło wielkie losowanie nagród.

Ks. Kamil Kaczor, szef ośrodka dla uzależnionej młodzieży:

– Chcieliśmy pokazać naszą pracę, fundację i wszystko to, czym się na co dzień zajmujemy, żebyśmy byli rozpoznawali w Bielsku-Białej. Zależy nam, by mieszkańcy wiedzieli, że pomagamy w bardzo szerokim zakresie, bo Fundacja Zapobiegania i Resocjalizacji Uzależnień „Nadzieja” prowadzi Katolicki Ośrodek Wychowania i Terapii Młodzieży, ale także Poradnię Leczenia Uzależnień i Punkt Konsultacyjny ds. Uzależnień w Wapienicy oraz Regionalną Placówkę Opiekuńczo-Terapeutyczną „Dom z Nadzieją”.

Źródło: oprac. za beskidzka24. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pixabay

13 września 2021