Seniorzy, Video

Białystok. Kampania „Zabierz babcię na szczepienie”

Białostockie Stowarzyszenie „My dla Innych” przygotowało kampanię promocyjną szczepień seniorów przeciw COVID-19. Akcja „Zabierz babcię na szczepienie” ma zachęcić młodsze pokolenia do przejęcia inicjatywy i odpowiedzialności za szczepienia dziadków i rodziców, a dziadków – do szczepienia się w imię troski o dzieci i wnuki oraz ich powrót do aktywnego, normalnego funkcjonowania w życiu społecznym.

Poziom zaszczepienia seniorów na koronawirusa w naszym kraju jest wciąż niski. W przypadku seniorów problemem nie jest brak chęci do szczepienia, a wykluczenie technologiczne i komunikacyjne. System rejestracji na szczepienia oparł się na powiadamianiu SMS-owym, czyli z odbiorem SMS-a. Seniorzy mają problem z odebraniem lub wysłaniem SMS-a, potrafią przeważnie tylko zadzwonić i odebrać połączenie.

Zaproponowanym przez Stowarzyszenie „My dla Innych” rozwiązaniem jest zachęcenie młodszego pokolenia do wzięcia na siebie trudu załatwienia za dziadków i rodziców obowiązków formalnych (rejestracyjnych) w sposób skuteczny oraz przekonanie ich do pomocy seniorom w dotarciu do punktów szczepień. Przekonanie seniorów, że warto się szczepić z myślą o młodszych, ich zdrowiu, pracy i normalnym „przedlockdownowym” funkcjonowaniu w społeczeństwie.

Stowarzyszenie na zlecenie Miasta przygotowało film, który został opublikowany w jego mediach społecznościowych i przekazany organizacjom pozarządowym. Spot został sfinansowany ze środków otrzymanych z Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Informacje o szczepieniach są dostępne na stronie pacjent.gov.pl. Na szczepienia można zapisać się telefonicznie (infolinia 989), przez internet, SMS-owo (treść „szczepimy się” na nr 880 333 333).

Źródło: bialystok.pl. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pixabay.

24 listopada 2021