Niepełnosprawność

Bełchatów. Zestawy medyczne dla niepełnosprawnych mieszkańców

Miasto zakupi sprzęt medyczny, który trafi do mieszkańców Bełchatowa. Inicjatywa jest możliwa dzięki blisko 100 tys. złotych pozyskanych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Co znajdzie się w zestawach?

Do mieszkańców Bełchatowa trafi w sumie 300 zestawów medycznych, zawierających ciśnieniomierz ramienny, pulsoksymetr oraz termometr bezdotykowy. Fundusze na zakup magistrat pozyskał z PFRON-u, w sumie przedsięwzięcie będzie kosztować 99 tys. zł.

– Pomoc trafi do pełnoletnich osób niepełnosprawnych (posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności bądź równoważne) oraz niepełnosprawnych dzieci i młodzieży (posiadających aktualne, wydane przed ukończeniem 16. roku życia orzeczenie o niepełnosprawności) – informuje magistrat.

Urząd zaznacza przy tym, że na jedno gospodarstwo domowe może zostać przyznany wyłącznie jeden zestaw.

Mieszkańcy, którzy chcą wziąć udział w programie, mogą już zgłaszać się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Dąbrowskiego 2 w Bełchatowie. Można to zrobić od poniedziałku do piątku między 07:30 do 15:30. Zgłoszenia można także dokonać dzwoniąc do MOPS-u pod numer 44 365 28 72 lub 518 756 539.

Źródło: oprac. za ddbelchatow.pl. Zdjęcie ilustracyjne – archiwum.

19 listopada 2021