Video, Wykluczenie cyfrowe

Akcja #KomputerDlaUcznia trwa. Fundacja Impact przekazała już niemal 1000 komputerów

Mijają kolejne miesiące pandemii i wiążącego się z nią przymusu nauki zdalnej dla dzieci i młodzieży. Dla tych, którzy nie mają dostępu do internetu ani odpowiedniego sprzętu kontynuowanie edukacji staje się prawdziwym wyzwaniem. W tych trudnych warunkach pomoc cyfrowo wykluczonym stara się zapewnić Fundacja Impact, organizator akcji #KomputerDlaUcznia.

Akcja zainicjowana została w kwietniu 2020 roku – kilka tygodni po wybuchu epidemii w Polsce i zamknięciu szkół dla uczniów.

Wykluczenie cyfrowe dotyka tysiące dzieci w wieku szkolnym w Polsce. Oznacza to, że mają mniejsze szanse na osiąganie wyników w nauce takich, jak ich niewykluczeni rówieśnicy – a to wpływa z kolei na to, do jakich szkół wyższych się dostaną.

Dlatego tak ważne jest, aby w trakcie pandemii jak najwięcej komputerów trafiło do uczniów.

Do tej pory w ramach akcji „KomputerDlaUcznia” dzieciom w różnych miejscach kraju przekazano już w sumie 980 komputerów, umożliwiających im kontynuowanie edukacji pomimo obostrzeń.

Organizatorem akcji jest Fundacja Impact, patronem medialnym jest portal 300Gospodarka, wsparcia instytucjonalnego udziela GovTech Polska, a partnerami są firmy takie jak BNP Paribas, Orange Polska i PayU.

Urszula Hasiec, prezes Fundacji Impact:

– Dla uczniów szkół podstawowych i średnich obostrzenia epidemiczne to nie tylko lekcje w domu i brak możliwości spotkania z przyjaciółmi. Dla tych, którzy nie mają niezbędnych dziś narzędzi, to bariera nie do pokonania i dotkliwe odcięcie od szkoły, wiedzy i relacji z innymi. Prowadząc akcję #KomputerDlaUcznia chcemy zniszczyć tę barierę i przywrócić łączność. Już blisko 1000 rodzin otrzymało od nas komputery z dostępem do internetu i dzieci mogą normalnie uczestniczyć w lekcjach. Wiemy, że to kropla w morzu potrzeb, bo wciąż dostajemy pytania od rodziców z próbami o pomoc. Dlatego kontynuujemy naszą akcję i zapraszamy kolejnych Partnerów do kontaktu z nami i współpracy.

źródło: 300Gospodarka

21 stycznia 2021