Aktualia

13 listopada – Światowy Dzień Ubogich

– Przypadający w niedzielę (13.11) Światowy Dzień Ubogich może być okazją do wsparcia tych, którzy bez pomocy innych sobie nie radzą – zachęca s. Aldona Skrzypiec, jałmużnik biskupa opolskiego, prowadząca Domy Nadziei.

– To są przede wszystkim ludzie skrajnie ubodzy, osoby bezdomne – te, które z różnych powodów znalazły się na marginesie społeczeństwa i nie potrafią się w tym społeczeństwie na nowo odnaleźć. Myślę, że czasami patrząc na tych ludzi, spotykając się z nimi, doświadczamy tego, że taką największą formą ubóstwa jest ich bezradność. A chyba też najbardziej brak nadziei na zmianę tej swojej sytuacji, że oni właśnie są w takim czarnym momencie swojego życia, gdzie nie widzą żadnego wyjścia, nie widzą żadnych perspektyw. Wielu straciło dom. Nie pozwólmy na to, by stracili nadzieję – apeluje s. Aldona Skrzypiec.

Perspektywę wyjścia z bezdomności przybliżają potrzebującym właśnie Domy Nadziei. W jaki sposób można je wspomóc? Instrukcje znajdziemy na stronie https://www.diecezja.opole.pl/ w zakładce „Instytucje”.

Można też wybrać się na niedzielny koncert, z którego dochód przeznaczony będzie na rzecz Domów Nadziei. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Dżem, początek koncertu w opolskiej auli seminaryjnej (ul. Drzymały 1a) o godzinie 17:00.

Źródło: oprac. za radio.opole.pl. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Shutterstock.

12 listopada 2022