Niepełnosprawność

Avalon Extreme. Zwycięzcy konkursu skoków spadochronowych

Już wiemy kto zanurkuje w podniebnych przestworzach z Avalon Extreme! Trzech śmiałków, którzy udzielili, naszym zdaniem najciekawszych odpowiedzi, to Justyna, Michał i Paweł. Już w tym tygodniu, 26 sierpnia, odbiorą swoje nagrody w formie trzech skoków spadochronowych w Chrcynnie k. Nasielska pod Warszawą. 

Nad bezpieczeństwem będą czuwali wykwalifikowani instruktorzy z warszawskiego aeroklubu Skydive, mający wieloletnie doświadczenie w organizacji skoków spadochronowych. Nie możemy się już doczekać!

Podniebne nurkowanie z konkursem #ExtremalnieInspiruje

Marzenia są po to by je spełniać, a Avalon Extreme dołożyło w tym swoją cegiełkę w postaci letniego konkursu, kierowanego do osób z niepełnosprawnościami, #Extremalnieinspiruje. Spośród wielu osób z niepełnosprawnościami, które wzięły w nim udział to Justyna, Michał i Paweł udzielili najciekawszych odpowiedzi, które sprawiły, że zostali zwycięzcami. Każdy kto wziął udział w konkursie inspiruje swoją odwagą.

“Czujemy ogromną radość i dumę, że druga edycja konkursu #ExtremlanieInspiruje cieszyła się tak dużym powodzeniem, wśród osób z niepełnosprawnościami, które zapragnęły spełnić swoje marzenia o skokach spadochronowych. Poznaliśmy wiele historii, które nas wzruszyły, zainspirowały i upewniły, w tym, że sporty ekstremalne są właściwym kierunkiem w dalszym rozwoju Fundacji Avalon. Nasi ekstrasprawni zwycięzcy, którzy oddadzą skoki w warszawskim klubie Skydive, na pewno odliczają już dni do tego wyjątkowego wydarzenia, które będzie dla nich niezapomnianą przygodą. To, że możemy z nimi w tym uczestniczyć jest ekscytujące także dla nas!” – Aleksandra Kogut, kierowniczka projektu Avalon Extreme Fundacji Avalon.

Avalon Extreme – jedyny taki projekt w Polsce

Skoki spadochronowe to jeden z wielu sportów, który mogą uprawiać osoby z niepełnosprawnościami. Projekt Avalon Extreme prowadzony przez Fundację Avalon poprzez swoją działalność i organizację konkursu #ExtremalnieInspiruje przełamuje stereotypowe przekonanie, że niektóre sporty, w tym ekstremalne [AK1] dyscypliny sportowe są zarezerwowane wyłącznie dla osób sprawnych.

Ambasadorzy projektu Avalon Extreme biorą udział w rajdach samochodowych, pływają na sitwake’u, latają szybowcami, trenują crossfit, wspinają się na ściankach i w górach, udowadniając, że prawdziwy sport jest jeden, bez względu na stopień sprawności. Wystarczy zacząć.!

***

Avalon EXTREME to projekt realizowany przez Fundację Avalon, którego misją jest zmiana postrzegania niepełnosprawności poprzez promocję sportów ekstremalnych. Pokazując osoby z niepełnosprawnościami jako ludzi aktywnych, samodzielnych i odnoszących sukcesy sportowe w widowiskowych i ekstremalnych dyscyplinach, Fundacja udowadnia, że niepełnosprawność nie stoi na przeszkodzie do samorealizacji i rozwoju pasji.  Fundacja w ramach Avalon EXTREME tworzy nowe miejsca szkoleniowe i treningowe dla osób z niepełnosprawnościami oraz współpracuje z gronem ambasadorów popularyzujących sporty ekstremalne.

Fundacja Avalon to jedna z największych organizacji pozarządowych w Polsce wspierających osoby z niepełnosprawnościami i przewlekle chore, powstała w 2006 roku, a od roku 2009 posiada status organizacji pożytku publicznego. Ma siedzibę w Warszawie, jednak swoim wsparciem obejmuje osoby potrzebujące z całej Polski. Fundacja oferuje pomoc potrzebującym w obszarze finansowym, a także prowadzi szereg programów społecznych i edukacyjnych, mających na celu aktywizację OzN  a także zmianę postrzegania osób z niepełnosprawnościami w polskim społeczeństwie. 

Fundacja Avalon aktualnie wspiera ponad 12500 osób z całej Polski. Łączna wartość pomocy udzielonej przez Fundację swoim podopiecznym wynosi ponad 270 mln złotych. 

Źródło: Newseria. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Shutterstock.

 

24 sierpnia 2022