Zielona Góra. Wkrótce nowe lokum dla Domu Samotnej Matki
Przemoc domowa

Zielona Góra. Wkrótce nowe lokum dla Domu Samotnej Matki

Dom Samotnej Matki w Zielonej Górze szykuje się do przeprowadzki. Przeniesie się z ulicy Piaskowej na aleję Wojska Polskiego. Trwa właśnie remont pomieszczeń, które zajmą matki z dziećmi i kobiety w ciąży. Powstanie tam również Ośrodek Interwencji Kryzysowej dla ofiar przemocy w rodzinie.

Obie placówki będzie prowadzić Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka. Dzięki temu poszerzy zakres pomocy dla dzieci i rodziców.

Będzie to dom dla matek z małymi dziećmi i kobiet w ciąży. W drugiej części budynku, która jest jeszcze we wcześniejszym etapie budowy, będzie Ośrodek Interwencji Kryzysowej dla ofiar przemocy w rodzinie.

Połączenie Domu Samotnej Matki z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej w jednym obiekcie sprawia, że podopieczni będą mogli dłużej korzystać z pomocy. W OIK kobieta bądź osoba, która jest opiekunem prawnym dziecka, może przebywać z tym dzieckiem ustawowo 3 miesiące. Ale DSM to już 2 lata. Więc są naprawdę szersze możliwości, które przedłużają się z 3 miesięcy do 2 lat.

Wsparcie na remont – zarówno finansowe, jak i rzeczowe – płynie z różnych stron. Dofinansowanie przekazał resort rodziny, urząd miasta i urząd marszałkowski. Wyposażenie dostarczyło m.in. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.

Koniec remontu jest przewidziany na maj, a przeprowadzka do obiektu – w wakacje. Przy przeprowadzce pomogą żołnierze z Sulechowa.

źródło: wzielonej.pl

19 stycznia 2021