Wykluczenie społeczna

Zielona Góra. Wciąż można zgłaszać się do projektu „Lepsze jutro II”

Trwa rekrutacja do kolejnej edycji projektu „Lepsze jutro II”. To szansa dla osób, które walczą z nałogami, bezdomnością albo z powodu pandemii zostały bez pracy. Realizuje go Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze.

1 lutego kilkudziesięciu chętnych rozpoczęło już szkolenia w Centrum Integracji Społecznej. Zajęcia z doradcą zawodowym mają uczestników przygotować np. do napisania profesjonalnego CV. Dzięki warsztatom kursanci nabierają też pewności siebie i zrozumienia co do oczekiwań potencjalnego pracodawcy. Dzięki temu łatwiej odnajdą się na rynku pracy.

Komu nie udało się zacząć w lutym, ma szansę rozpocząć kurs 1 marca. Rekrutacja odbywa się w wyznaczone dni. Wystarczy spełnić kilka podstawowych warunków.

Ci, którzy zgłaszają się na rozmowę przede wszystkim potrzebują i chcą życiowej zmiany. Wiedzą, że może to być szansa na przekwalifikowanie się lub zyskanie nowego zawodu.

Centrum oferuje kurs pracownika gospodarczego, terenów zielonych czy opiekunów osób niepełnosprawnych. Część praktyczna odbywa się w instytucjach miejskich czy w firmach, które najczęściej po zakończeniu kursu praktykantów zatrudniają.

Osoby, które chciałyby skorzystać z projektu „Lepsze jutro” mogą zgłaszać się do siedziby Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Gorze do końca miesiąca. Najbliższe spotkanie rekrutacyjne odbędzie się 21 lutego o godzinie 12.00.

Źródło: oprac. za gorzow.tvp.pl. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pexels.

17 lutego 2022