Video

Wrocław. Wielkanocne Paczki Dobrych Relacji

W MOPS przy ul. Namysłowskiej było w poniedziałek (27 marca) tłoczno. Słychać było głośne rozmowy, pachniało żurkiem. W centrum wydarzeń był zajączek wielkanocny, który wraz z prezydentem Wrocławia Jackiem Sutrykiem i dyrektorem MOPS-u Andrzejem Mańkowskim rozdawał paczki.

Zaprosiliśmy tutaj podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznych, którym z różnych powodów żyje się trudniej. Chcemy, by dzięki tej akcji święta były dla nich choć odrobinę radośniejsze – powiedział Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

W paczce, którą otrzymali klienci MOPS-u, były podstawowe produkty spożywcze: herbata, kawa, kakao, makaron, kukurydza i ogórki konserwowe, jest też babka, cukier i ciastka.

Spotkanie było jednym z czterech przygotowanych przez MOPS i organizacje pozarządowe. Kolejne odbędą się w MOPS przy ul. Kamieńskiego i ul. Skoczylasa oraz w Czasoprzestrzeni przy ul. Tramwajowej.

Do rozdania jest 1200 paczek. Osoby, które mają je otrzymać, są wyznaczane przez pracowników socjalnych. Jak zaznacza Andrzej Mańkowski dyrektor MOPS, spotkanie to coś więcej niż tylko rozdanie paczek:

Chcemy, aby nasi klienci nie tylko wzięli paczkę, ale też spędzili z nami trochę czasu. Dlatego stworzyliśmy namiastkę dobrej atmosfery przedświątecznej. Można poczęstować się żurkiem, można zjeść jajko, a uczniowie Zespołu Szkół Gastronomicznych we Wrocławiu przygotowali pyszne ciasta – wymienia Andrzej Mańkowski.

Źródło: oprac. za wroclaw.pl. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Shutterstock.

29 marca 2023