Wrocław. W Mieszkaniu Opieki Wytchnieniowej znów zaopiekują się niepełnosprawnymi
News, Niepełnosprawność

Wrocław. W Mieszkaniu Opieki Wytchnieniowej znów zaopiekują się niepełnosprawnymi

Po przerwie spowodowanej pandemią Fundacja Potrafię Pomóc „odmraża” wrocławski lokal. Niepełnosprawni i ich opiekunowie ze wsparcia ponownie korzystać będą od 1 czerwca. Trwa rekrutacja.

Całodobowa, specjalistyczna opieka w Mieszkaniu Opieki Wytchnieniowej, – takiego wsparcia Fundacja Potrafię Pomóc osobom z niepełnosprawnościami udziela przez jeden lub przez dwa tygodnie. Dzięki temu ich stali opiekunowie (rodzice, krewni, współmałżonek) mają szansę odpocząć. Taka jest idea tego projektu. Jednak ze względu na pandemię i bezpieczeństwo gości, w połowie marca, fundacja przyjęcia do mieszkania zawiesiła. Teraz wsparcie wraca.

Mieszkanie jest dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, także leżących i karmionych dojelitowo. Z bezpłatnej pomocy skorzystać mogą mieszkańcy Wrocławia. Mieszkanie znajduje się w budynku przy ulicy Horbaczewskiego 24.

Warto dodać, że także w czasie wymuszonej pandemią koronawirusa przerwy, mieszkanie pełniło swoją funkcję, chociaż w nieco odmienny sposób. W tym czasie fundacja zaoferowała wytchnienie białemu personelowi ze Szpitala im. J. Gromkowskiego przy ul. Koszarowej we Wrocławiu. W trzech pokojach mieszkały pielęgniarki, które nie chciały ryzykować zakażenia najbliższych.

Dodatkowe informacje oraz dokumenty niezbędne do rekrutacji znaleźć można na: https://potrafiepomoc.org.pl/mieszkanie-opieki-wytchnieniowej/

źródło: Radio Wrocław

21 maja 2020