Niepełnosprawność, Video

Wrocław. Trwa kampania społeczna „Niepełnosprawność. Niewidzialność? To ja!” 

Filmy, plakaty, infografiki – te i inne tego typu materiały zostały przygotowane w ramach trwającej kampanii społecznej „Niepełnosprawność. Niewidzialność? To ja!”. Inicjatywa będąca pomysłem Grupy Branżowej ds. Osób z Niepełnosprawnościami i Dostępności jest skierowana przede wszystkim do mieszkańców Wrocławia.

Celem kampanii społecznej jest zwiększenie wiedzy i świadomości mieszkańców Wrocławia na temat rzeczywistych potrzeb osób z niepełnosprawnościami w przestrzeni publicznej (ze szczególnym uwzględnieniem pojazdów komunikacji miejskiej) oraz udogodnień dla osób z niepełnosprawnością wprowadzanych w przestrzeni publicznej (np. środkach transportu, na parkingach, w obiektach kultury, urzędach, szkołach, uczelniach, na przystankach i w biurach).

– Mamy nadzieję, że dzięki naszej kampanii wzrośnie np. poziomu akceptacji i zrozumienia pasażerów wobec udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami stosowanych w pojazdach miejskiej komunikacji publicznej – zaznaczają organizatorzy. – Zależy nam na tym, aby Wrocławianie i Wrocławianki poznali oraz utrwalili podstawowe zasady savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnościami. Jesteśmy przekonani, że dzięki temu stworzymy warunki sprzyjające większej aktywności społecznej, politycznej i zawodowej osób z niepełnosprawnościami – dodają.

Opublikowane na kanale Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych w serwisie Youtube filmy mają audiodeskrypcję i tłumaczenie na język migowy.

Zamieszczamy jeden z takich filmów.

Zadanie jest współfinansowane jest ze środków PFRON będących w dyspozycji MOPS Wrocław i zlecone przez Gminę Wrocław.

Grupa Branżowa ds. Osób z Niepełnosprawnościami i Dostępności powstała w listopadzie 2018 r. i zrzesza ponad 30 wrocławskich organizacji pozarządowych, instytucji samorządowych i grono ekspertów z obszaru szeroko rozumianej niepełnosprawności i dostępności.

Źródło: Reha-News. Zdjęcie organizatora.

26 października 2021