Niepełnosprawność

Wrocław. Choinka Dobroczyńców 2021 dla Fundacji Potrafię Pomóc

W ramach akcji Choinka Dobroczyńców 2021 ubierane jest bożonarodzeniowe drzewko dla wrocławskiej Fundacji Potrafię Pomóc. W ten sposób zbierane są środki na budowę wyjątkowego placu zabaw dla dzieci i młodzieży ze sprzężoną niepełnosprawnością. Na drzewku zawisło już 10 ozdób wykupionych przez firmy.

Założycieli fundacji Potrafię Pomóc połączyła walka o zdrowie własnych dzieci i odbijanie się od kolejnych ścian. Z czasem zaczęli pomagać też innym rodzinom będącym w podobnej sytuacji. Dziś mają już około 700 podopiecznych, w tym dzieci, młodzież i osoby dorosłe z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Pozyskują pieniądze na kontynuację diagnostyki, operacje, zabiegi, leczenie, sprzęt rehabilitacyjny czy rehabilitację.

Przy ul. Horbaczewskiego we Wrocławiu stworzyli jeden z nielicznych w mieście punktów przedszkolnych, do którego mogą uczęszczać dzieci ze sprzężoną niepełnosprawnością, rzadkimi i ultrarzadkimi chorobami genetycznymi (niektóre nie mają jeszcze nawet nazwy) oraz dzieci ze spektrum autyzmu.

Pod tym samym adresem działa także centrum diagnostyczno-terapeutyczne oraz dzienny Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny, przyjmujący dzieci, młodzież i osoby do 25. roku życia, wymagające szczególnej opieki, jak wspomaganie oddychania (rurka tracheotomijna bądź respirator) czy żywienie dojelitowe.

Pieniądze ze sprzedaży bombek zostaną przekazane Fundacji Potrafię Pomóc, która zbuduje za nie plac zabaw, z jakiego przedszkolaki i podopieczni ośrodka będą mogli korzystać: dostosowany do ich możliwości i różnego rodzaju dysfunkcji psychoruchowych. Plany uwzględniają m.in. ustawienie karuzeli i huśtawki dla dzieci na wózkach oraz piaskownicy na podwyższeniu, stworzenie ścieżki sensorycznej dla dzieci niewidomych czy huśtawki dla dzieci leżących. Większość podopiecznych ośrodka na zwykłych placach zabaw może jedynie kibicować pełnosprawnym dzieciom..

Ozdoby świąteczne z wielkim ładunkiem dobra wykupiły już firmy: Młyn Maria, Vorwerk, Temar Deweloper, Orpea Group, Medfemina, Polski Związek Firm Deweloperskich, Grupa Komunikacja+, SDZLEGAL Schindhelm Kancelaria Prawna Schampera, Dubis, Zając i Wspólnicy sp. J., Strategiczni.pl oraz Epi.

Informacje dla firm i instytucji chcących wziąć udział w akcji można uzyskać, pisząc na maila: reklama@wroclaw.agora.pl.

Zapraszamy do działania w dobrej sprawie!

Źródło: oprac. za wroclaw.wyborcza.pl. Zdjęcie – materiały prasowe.

17 grudnia 2021