News, Niepełnosprawność, Video

Amp Futbol Polska ruszył z kampanią społeczną #JednąNogąWFinale

Kampania społeczna Amp Futbol #JednąNogąWFinale to niezwykły projekt, którego celem jest pozytywna zmiana wizerunku osób z niepełnosprawnością w Polsce zarówno wśród samej tej grupy osób, jak i w całym społeczeństwie, poprzez sport, a dokładnie Amp Futbol.

Do tej pory osoby niepełnosprawne były w Polsce marginalizowane, często oceniane ze względu na swoją niepełnosprawność. Kampania społeczna Amp Futbol #JednąNogąWFinale ma to zmienić. Twórcy kampanii chcą pokazać, w jaki sposób osoby niepełnosprawne, które rozwijają się mimo ograniczeń, stają się bohaterami dla innych, ale przede wszystkim samych siebie.

Tej zmiany doświadczają̨ również̇ młodzi zawodnicy i ich rodzice, dla których ich dzieci z trudnego i często niestety jeszcze wstydliwego problemu stają się̨ kimś́ w pełni, albo i ponad normę̨ wartościowym, bo oddziaływującym pozytywnie również̇ na zewnątrz, motywując swoje otoczenie i całe społeczeństwo.

Z takim przekazem twórcy kampanii społecznej chcą dotrzeć do szerokiego grona pokazując najmłodszych w projekcie Junior Amp Futbol. W kampanii poznamy historię 8-letniego Kacpra, zawodnika Junior Amp Futbol i jego drużynę.

Postać takiego młodego piłkarza, który o jednej nodze uprawia tą najpopularniejszą w Polsce (i na świecie) dyscyplinę̨ i dochodzi w niej na szczyt, również̇ w doskonały sposób buduje wartość osób z niepełnosprawnościami w oczach ich samych, ale i reszty społeczeństwa.

Kampania rozpoczęła się 16 grudnia w Internecie, social mediach i w outdorze. Od 18 grudnia spot telewizyjny będzie można zobaczyć w telewizji Polsat, a spoty radiowe usłyszeć m.in. w Radio Złote Przeboje, Radio Rock, Radio Pogoda, Tok FM.

Źródło: oprac. za niepełnosprawni.pl. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pexels.

17 grudnia 2021