Bezdomność

Wrocław. Apel o pomoc dla osób bezdomnych

Caritas Archidiecezji Wrocławskiej apeluje o pomoc dla bezdomnych osób. Potrzebne są ciepłe ubrania i plecaki. To ważne zwłaszcza przed nadchodzącymi zimnymi jesiennymi i zimowymi dniami. 

Półki w magazynie znajdującym się przy łaźni wrocławskiej Caritas świecą pustkami. – Te ubrania rozchodzą się naprawdę w ekspresowym tempie. Ani kurtek w tym momencie nie mamy, ani takiej odzieży, którą mogliby nałożyć na takie dni jeszcze letnie, jeszcze ciepłe – mówi koordynatorka łaźni dla bezdomnych s. Aneta Banyś.

Oprócz ubrań, potrzeba plecaków, które już wkrótce trafią do bezdomnych. – Fajnie by było, żeby taki plecak nie był pusty. Można do niego włożyć czy skarpetki, może jakiś termos, kubek termiczny, odzież, ale męską. To jest bardzo ważne. I taką odzież, która jeszcze się nada do użytku – zachęca Paweł Trawka, rzecznik Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

Dla osób bezdomnych taki plecak mieści cały dobytek. Pomóc może każdy. Ubrania i plecaki można dostarczać do łaźni Caritas przy placu Katedralnym w godzinach jej funkcjonowania.

Źródło informacji i zdjęcia: wroclaw.tvp.pl.

28 sierpnia 2022