Niepełnosprawność

Wejherowo. Od 10 lat wspierają osoby autystyczne

W auli Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego w Wejherowie 10-lecie swojej działalności świętowało Wejherowskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Autyzmem. 

Podczas obchodów 10-lecia Stowarzyszenie wyłożyło do wglądu swoje kroniki oraz zaprezentowało pokaz zdjęć ukazujących codzienną pracę, zajęcia, rehabilitacje, spotkania a także wycieczki. O genezie tworzenia Stowarzyszenia przypomniała dyrektor PZKS Małgorzata Woźniak. Prezes Stowarzyszenia Arkadiusz Raguza podziękował samorządom i instytucjom za pomoc, wsparcie i współpracę.

Dzisiejszy Jubileusz jest uwieńczeniem naszej 10-letniej działalności, której głównym celem jest wspieranie osób niepełnosprawnych, szczególnie osób ze spektrum autyzmu. To również powód do zadowolenia i satysfakcji dla naszego Stowarzyszenia. Cieszymy się, że możemy funkcjonować i rozwijać się, co zawdzięczamy współpracy z samorządami, instytucjami, sponsorami i wszystkimi ludźmi, którzy okazują nam wsparcie i zrozumienie 

– powiedział Arkadiusz Raguza.

Zapewnił też, że czynią wszystko co możliwe, aby osoby dotknięte spektrum autyzmu, mogły żyć godnie w społeczeństwie i żeby były szczęśliwe.

Źródło informacji i zdjęcia: UM Wejherowo.

28 lutego 2024