Wykluczenie społeczne

Warszawa. Po mieście będzie jeździła specjalna linia autobusowa

We wtorek, 2 kwietnia przypadł Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Przedstawiciele Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie poinformowali, że przy tej okazji zamierzają włączyć się w specjalną akcję. W sobotę, 6 kwietnia na ulice stolicy ruszą wyjątkowe autobusy linii „A”.

Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie przypomniał w swoim komunikacie, że w poświąteczny wtorek przypadł Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. – Tego dnia w wielu krajach odbywają się akcje, które mają na celu zwrócenie uwagi na problemy, z jakimi borykają się osoby cierpiące na autyzm i ich rodziny, takie jak brak zrozumienia czy wykluczenie społeczne. Organizowane są także wydarzenia edukacyjne wspierające rozwój świadomości społecznej na temat autyzmu. W tym roku, po raz trzeci włączamy się do tej akcji! – dodali.

Specjalna linia autobusowa w Warszawie pomoże w edukowaniu

6 kwietnia na ulice Warszawy ruszą więc autobusy linii specjalnej „A”. Będą one kursowały z przystanku na ul. Marszałkowskiej trasą: CENTRUM – Marszałkowska – al. „Solidarności” – most Śląsko-Dąbrowski – al. „Solidarności” – Radzymińska – Gorzykowska – Myszkowska – Barkocińska – Ossowskiego – Kołowa – Św. Wincentego – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Międzyparkowa – Bonifraterska – Świętojerska – Andersa – Marszałkowska – CENTRUM.

W środku pojazdów na pasażerów czekać będą edukatorzy i samorzecznicy. Odpowiedzą oni na wszystkie pytania tych, którzy zechcą porozmawiać i dowiedzieć się czegoś więcej z temacie autyzmu.

Autobusy będą odjeżdżały co ok. 40 minut w godz. 12:00-17:10. Jak zaznaczył ZTM, „do obsługi przewidziane zostały dwa 15-metrowe niskopodłogowce”. Akcja jest organizowana nie tylko przez Zarząd, ale również przez Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej, Fundację AleKlasa oraz Miejskie Zakłady Autobusowe.

Źródło: eska.pl. Zdjęcie ilustracyjne – fot. archiwum.

3 kwietnia 2024