Wykluczenie społeczne

Wałbrzych. Otwarcie Centrum Wsparcia Socjalnego

1 grudnia w budynku przy ul. Beethovena w Wałbrzychu odbyło się otwarcie nowej siedziby Centrum Wsparcia Socjalnego.

Od teraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wałbrzychu zwiększy zakres swoich usług społecznych. Wszyscy znajdujący się w kryzysowej sytuacji mieszkańcy mogą zgłosić się do Centrum Wsparcia Socjalnego, które swoją nową siedzibę ma teraz przy ul. Beethovena 24A w Wałbrzychu.

Będzie ono obejmować między innymi schronisko dla bezdomnych osób, ośrodek interwencji kryzysowej, mieszkania kryzysowe, noclegownię, łaźnię miejską oraz ogrzewalnię, która znajduje się po przeciwnej stronie ulicy i czynna jest w godzinach od 19:00 do 7:00.

Wałbrzyscy policjanci, którzy byli obecni na otwarciu centrum zadeklarowali pełną współpracę na rzecz lokalnej społeczności. Szczególnie teraz, kiedy mamy okres zimowy, ważne jest aby osoby narażone na pobyt na świeżym powietrzu, mogły znaleźć schronienie i poczuć się bezpiecznie. Wystarczy, że zadzwonisz na numer alarmowy 112, a policjanci podejmą interwencję. Możesz też bezpośrednio powiadomić ośrodek o osobie potrzebującej pomocy pod całodobowym numerem 74 66 40 922.

W uroczystym otwarciu uczestniczyli również parlamentarzyści i samorządowcy.

Źródło: walbrzyszek.com. Zdjęcie – fot. MOPS Wałbrzych,

3 grudnia 2023