Ukraińcy rywalizowali o… Puchar Polski
Imigranci

Ukraińcy rywalizowali o… Puchar Polski

Ośrodek Legii Warszawa gościł nietypowe zawody. Po raz pierwszy zorganizowano Puchar Polski dla drużyn złożonych z ukraińskich imigrantów.

Ośrodek treningowy Legii Warszawa w Książenicach służy przede wszystkim mistrzom Polski oraz drużynom młodzieżowym stołecznego klubu. Ale mnogość boisk sprawiła, że rozegrano tam nietypowe zawody. Mowa o Pucharze Polski dla drużyn złożonych z ukraińskich imigrantów.

W turnieju wzięło udział blisko 150 zawodników reprezentujących dwanaście zespołów. Zawody swoim patronatem objął Andrij Deszczycia, ambasador Ukrainy w Polsce.

Turniej rozpoczął się od losowania zespołów i kolejności meczów. Przed samym startem zawodów zawodnicy odśpiewali ukraiński hymn i poznali regulamin. Rozgrywki zorganizowała Fundacja Centrum Polsko–Ukraińskie.

Najlepsza okazała się drużyna z Warszawy: Impuls. Stołeczne zespoły zdominowały całe rozgrywki. Na drugim miejscu znalazły się także ekipy z największego miasta w kraju: Dynamo oraz Elite. Warszawa wystawiła aż sześć zespołów.

Zawody zorganizowano z myślą o diasporze ukraińskiej, która jest prawdopodobnie najliczniejszą w Polsce. Szacuje się, że w całym kraju pracuje przynajmniej milion ukraińskich emigrantów.

źródło: TVP Sport

25 maja 2021