Aktualia

Tychy. Najtańszy sklep otwarto na najdroższym targowisku w mieście

Najtańszy sklep otwarto na najdroższym targowisku w mieście i były obawy sprzedających tam kupców, że funkcjonowanie sklepu negatywnie może odbić się na ich sprzedaży. Ze sklepu, gdzie produkty można kupić nawet o połowę taniej mogą korzystać seniorzy, osoby ze skierowaniami z MOPS-u, a w sobotę każdy mieszkaniec.

Sklep społeczny otwarty na Tyskich Halach Targowych, ma pomóc odciążyć budżety domowe osób w trudnej sytuacji. Zrobimy tam doraźne zakupy, ale nie można kupować na zapas Jak się okazało, coraz więcej osób chce skorzystać z obiektu.

Z danych przedstawionych przez miasto, wynika, że z MOPS-u skierowano do sklepu już ponad 300 osób, do tego seniorzy po 60 roku życia mogą codziennie robić tam zakupy.

Handlujący podobnymi produktami spożywczymi na Tyskich Halach Targowych mieli obawy co do tego, że nowy sklep może im sparaliżować sprzedaż.

Wiceprezydent Tychów, Maciej Gramatyka powiedział, że nie wyobraża sobie żeby sklep społeczny powstał wbrew kupcom, którzy funkcjonują już na Tyskich Halach Targowych.

„Nie sądzę żeby była potrzeba przenosić w inną lokalizację. Gdyby tak było, to byłoby to też pewnie dramatycznym doświadczeniem, że jest tak dużo ludzi potrzebujących w mieście Tychy” – powiedział wiceprezydent.

Źródło informacji i zdjęcia: tychy24.net.

22 września 2022