Bezdomność

Toruń. Jajecznica ze 150 jaj i tort dla bezdomnych

Nie tylko gorącą zupą, ale też jajecznicą ze 150 jaj oraz tortem częstowali tym razem osoby bezdomne społecznicy z „Serca Torunia”. Urodziny obchodził twórca miejskiego krwioobiegu dobra – Michał Piszczek.

Kolejna już wydawka „Serca Torunia” odbyła się przy Miejskim Schronisku dla Bezdomnych Mężczyzn w niedzielę, 13 listopada. Tym razem osoby w kryzysie bezdomności częstowane były nie tylko gorąca zupą, ale i rekordowymi ilościami jajecznicy. Ta smażona była ze 150 jaj, które społecznikom przekazała hurtownia jaj „Ewmar” Marka Popka.

– Wydawki nie byłoby bez jedzenia, zarówno tego ciepłego, jak i kanapek oraz innych produktów. Za przepyszną i sytą zupę, która zniknęła w ciągu 15 minut, ogromne podziękowania składamy niezastąpionej ekipie Hotelu Filmar – podkreślają społecznicy.

Darczyńców i pomocników przy niedzielnej wydawce było jednak zdecydowanie więcej. Siec Aldi Polska i Fundacja Pomocy Samotnym Matkom przekazały warzywa, mięso i pieczywo. Fryzjerki – Żaneta Zasadzka i Angelika Biegniewska – kolejny już raz strzygły osoby bezdomne za darmo. Firma „A-Z Szklarstwo” przekazała im piękne lustra, w których podopieczni mogli się przeglądać.

Ponownie też potrzebujący mogli skorzystać z pomocy medycznej – znów w gotowości byli m.in. ratownicy medyczni wspierający „Serce Torunia”. Samych wolontariuszy natomiast w niedzielę było tak wielu, że społecznicy zrezygnowali z imiennego ich wyróżnienia i podziękowań – lista byłaby rekordowo długa!

Osoby bezdomne mogły też i mogą nadal korzystać z coraz obszerniejszej biblioteczki. Pierwsza powstała za sprawą społeczników przy schronisku; kolejna uruchomiona będzie przy nocelgowni dla bezdomnych.

Źródło informacji i zdjęcia: nowosci.com.pl.

17 listopada 2022