Bezdomność

Tarnowskie Góry. Ruszyła akcja Wesoła Świąteczna Skarpeta

Jak co roku Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tarnowskich Górach zaprasza do udziału w charytatywnej inicjatywie. Dzięki niej pomoc zostanie dostarczona osobom bezdomnym. 

Nadszedł czas zimowych mrozów. Zbliżają się także przedświąteczne przygotowania. Z tej okazji tarnogórski MOPS zaprasza do dołączenia do zbiórki.

Święta to czas, w którym zapominamy o naszych problemach, warto podzielić się dobrem i prezentami z najbardziej potrzebującymi 

– zachęcają organizatorzy. 

Potrzebne są rękawiczki, czapki, ręczniki oraz oczywiście skarpetki (nowe w rozmiarach 39-42 i 43-45). Dary trafią do osób bezdomnych, w tym podopiecznych tarnogórskiego schroniska. Zbiórka potrwa od 27 listopada do 15 grudnia. Odzież i ręczniki można przynieść do budynku MOPS-u przy ul. Sienkiewicza 8 w godz. 7:30-15:30 lub zostawić na portierni Ratusza przez całą dobę.

W ubiegłym roku do adresatów, czyli panów przebywających w naszym Schronisku dla Bezdomnych, jak i pozostałych osób bezdomnych na terenie gminy, trafiło w sumie 198 par skarpet, 9 szalików, 18 czapek i 21 par rękawiczek! 

– cieszą się pracownicy MOPS. 

Źródło informacji i zdjęcia: tarnowskiegory.info.

27 listopada 2023