Bezdomność

Gniezno. Zbiórka mebli oraz wyposażenia do mieszkań treningowych

Urząd Miejski w Gnieźnie ogłosił zbiórkę mebli, a także wyposażenia do mieszkań „treningowych” dla osób, które wychodzą z kryzysu bezdomności.

Na gruntowny remont mieszkań Miasto pozyskało pół miliona złotych od Ministerstwa Rozwoju i Technologii, a konkretniej z Rządowego Programu Wsparcia Budownictwa Socjalnego i Komunalnego. W najbliższym czasie w pięciu takich lokalach zamieszkają osoby w kryzysie bezdomności, ale zanim to się stanie, muszą zostać wyposażone.

Mieszkania treningowe służą osobom w kryzysie bezdomności. To forma pomocy społecznej. Osoby, które czasowo mieszkają w takich lokalach, mają przygotować się do powrotu do życia w społeczeństwie i do samodzielności 

wyjaśniają urzędnicy Magistratu.

Teraz Urząd Miejski ogłosił zbiórkę wśród mieszkańców.

Osoby, które mają niepotrzebne (mogą być używane, ale w dobrym stanie) meble, sprzęt RTV i AGD czy wyposażenie kuchni proszone są o zgłoszenie się do Wydziału Spraw Społecznych. Zgłoszenia przyjmuje Sylwia Jabłońska: telefonicznie 61 426 04 50 lub mejlowo: sylwia.jablonska@gniezno.eu. Przykładowe potrzebne przedmioty: metalowe łóżka, tapczany, stoły, krzesła, szafy ubraniowe, komody, kuchenki, lodówki, pralki, wyposażenie kuchni (talerze, garnki itp.) 

informuje Magistrat.

Po zgłoszeniu gotowości oddania wyżej wymienionych sprzętów, pracownik Wydziału Spraw Społecznych z Urzędu Miejskiego zweryfikuje, czy będą one odpowiednie i zorganizuje bezpłatny transport wraz z wyniesieniem przedmiotów.

Źródło: gniezno24.com. Zdjęcie ilustracyjne – fot. archiwum.

27 listopada 2023