Niepełnosprawność

Szczecin. Poniżał niepełnosprawnego, trafił do aresztu

Prowadzący kanał Kamuś youtuber oraz trzy inne osoby zostały zatrzymane – kilka dni temu nagłośniona została sprawa zmuszania osoby z niepełnosprawnością intelektualną do poniżających czynności, co widoczne było na opublikowanym w internecie filmie. 

Wszyscy usłyszeli zarzuty znęcania się nad osobą nieporadną z uwagi na stan psychiczny. Ponadto wobec Łukasza W. sąd zdecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci aresztu.

Łukasz W. w areszcie spędzi co najmniej 30 dni. Druga z zatrzymanych osób otrzymała dozór policyjny. Wszystkim zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności od sześciu miesięcy do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Niepełnosprawny intelektualnie Dominik ze Szczecina zjadał ziemię, kocie odchody, kąpał się w błocie i nieczystościach, czy przeszedł w bieliźnie po sklepie. Za te czynności miał od youtubera otrzymać 500 zł. Wszystko to zostało nagrane, a film został opublikowany w serwisie Youtube. Materiał został usunięty przez portal dopiero w momencie nagłośnienia sprawy.

źródło: Reha-News

20 kwietnia 2021