Niepełnosprawność

Szczecin. Ambitne plany fundacji „Magia Życia-Magia Tańca”

Pomagają osobom narażonym na dyskryminację poprzez taniec i pokrewne formy ruchu. Współpracują z wieloma podmiotami, takimi jak szczecińskie szkoły tańca czy stowarzyszenia wspierające konkretne grupy potrzebujące wsparcia. Planują otwarcie własnych placówek i nie ograniczają się tylko do Pomorza Zachodniego. Ich celem jest cała Europa. Przedstawiamy Fundację „Magia Życia-Magia Tańca”.

– Jako tancerze współpracujący od lat z ludźmi w różnym wieku i odmiennym położeniu, wiemy jak korzystnie taniec wpływa na poczucie własnej wartości, rozwój fizyczny i emocjonalny oraz postrzegania świata – mówi Magdalena Nowak, przedstawicielka fundacji. – Ponadto, niewątpliwie stwarza szansę na integrację i nawiązywanie relacji międzyludzkich. Wszyscy uczymy się od siebie i odkrywamy siebie na nowo.

Fundacja współpracuje z wieloma podmiotami, takimi jak szczecińskie szkoły tańca czy stowarzyszenia wspierające konkretne grupy potrzebujące wsparcia. W planach działalności jest budowa dwóch obiektów sportowych dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych pod nazwą „Hanzeatyckie Centrum Integracji”, które będzie działać nie tylko lokalnie. W Szczecinie będzie to sala taneczno-konferencyjna z dogodnym dojazdem i miejscami parkingowymi. W Dargobądzu, na terenie OW Stilo Country, będzie to sala eventowa, spełniająca wszelkie warunki dla organizacji międzynarodowych imprez tanecznych i obozów sportowych, uwzględniając zakwaterowanie w apartamentach przystosowanych dla osób niepełnosprawnych.

Fundacja planuje działać na arenie międzynarodowej, otwierając kolejne oddziały w Berlinie i Londynie. Międzynarodowy zasięg ma na celu integrację osób narażonych na dyskryminację poprzez turystykę i wspólne spotkania z osobami w podobnej sytuacji. Np. turnieje tańca paradance (taniec na wózkach) odbywają się na całym świecie: Warszawa, Malta, Niemcy, Japonia.

Celem fundacji jest również organizowanie eventów i spotkań, a także wdrażanie programów szkoleniowych, organizowanie wszelkich form pomocy osobom narażonym dyskryminację.

– Niewielu zdaje sobie sprawę z tego, jaka jest sytuacja osób niepełnosprawnych w Szczecinie i ich ograniczonych możliwości rozwoju – mówi Magdalena Nowak. – Podobnie wygląda sprawa utalentowanych dzieci bez odpowiednich środków finansowych czy np. kobiet chorujących na depresję. Aktywizacja osób narażonych na dyskryminację będzie miała w dłuższym okresie zdecydowanie bardzo pozytywne skutki ekonomiczne i społeczne.

Źródło informacji i zdjęcia: gk24.pl.

19 października 2022