Niepełnosprawność

Pragnie zawojować MISS WORLD na wózkach – problemem są… pieniądze

Ciechocińska fundacja chce „wysłać” 25-latkę do Meksyku, gdzie odbędą się wybory Miss Świata na Wózkach Inwalidzkich. Problemem są jednak pieniądze, których małej organizacji wciąż brakuje. 

Zbiórkę prowadzi Fundacja Jedyna Taka z Ciechocinka, która jest jednocześnie pomysłodawcą i organizatorem pierwszego na świecie konkursu Miss Wheelchair World, mającego na celu przeciwdziałanie wykluczeniu i zmianie wizerunku kobiet z niepełnosprawnością na szczeblu międzynarodowym. Pierwsze tego typu wybory odbyły się już w 2017 roku w Warszawie, a Polskę odwiedziły wtedy 24 kandydatki z 19 krajów z całego świata.

Teraz pojawił się pomysł występu na Miss World Wheelchair Anny Płoszyńskiej, drugiej wicemiss Polski na Wózku z 2016 roku. 25-latka w 2015 roku miała groźny wypadek i od tamtego czasu jeździ na wózku.

– Staram się pokazywać, że życie z niepełnosprawnością może być równie barwne, co życie osoby chodzącej. Każdego dnia obalam stereotypy dotyczące osób z niepełnosprawnością. Ukończyłam studia na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi i pracuję z dziećmi z niepełnosprawnością ruchową. Od ponad 2 lat trenuję pływanie i startuję w licznych zawodach, a wcześniej uprawiałam również taniec towarzyski – mówi Anna Płoszyńska.

Polka, jak informuje Fundacja Jedyna Taka, ma wkrótce rywalizować w Meksyku. Organizacja poinformowała jednak, że problem stanowią przede wszystkim fundusze, których zwyczajnie brak.

– Zwracamy się do Państwa o pomoc i wsparcie finansowe naszej kampanii na Siepomaga.pl która ma na celu zakup biletu dla Ani. Wierzymy mocno, że razem możemy więcej. Z góry bardzo dziękujemy za okazane wsparcie. Ponieważ jesteśmy małą fundacją z Ciechocinka, gdzie na zasadzie wolontariatu działają dwie osoby, nie jesteśmy w stanie sfinansować wylotu Ani do Meksyku, gdzie ma reprezentować nasz kraj – Polskę – mówi Katarzyna Ginalska, prezes Fundacji Jedyna Taka.
– Podróż do Meksyku jest bardzo kosztowna i bez Waszej pomocy nie będę w stanie tam dotrzeć i przełamywać kolejnych barier. Mam nadzieję, że z Waszą pomocą zmienię wizerunek osób z niepełnosprawnościami i pokażę, że piękno nie ma barier. Każda złotówka jest dla mnie na wagę złota! – dodaje z kolei Anna Płoszańska.

Zbiórkę można wesprzeć https://www.siepomaga.pl/miss-wheelchair-world?fbclid=IwAR3jRsTf0ng-_7gALfK1eic-xgmzTT_JDaFY0H3y63j46WTSXZCAsYFDJT8

W planach jest zebranie 16 tys. zł. Zbiórka potrwa do końca tygodnia.

Źródło informacji i zdjęcia: tygodnik.pl.

19 października 2022