Seniorzy

Świnoujście. Prawie 8,5 tys. mieszkańców z “Bonem Wyspiarza Seniora”

Jednorazowe świadczenie w wysokości 300 zł, dedykowane jest mieszkańcom Świnoujścia, którzy w roku 2021 r. kończyli 65 lub więcej lat oraz w dniu składania wniosku stale zamieszkiwali na terenie Gminy Miasto Świnoujście przez co najmniej 12 miesięcy. 

Do 18 października wypłacono 8.357 świadczeń na kwotę 2.507.100 zł. Pięć wniosków oczekuje jeszcze na uzupełnienie przez wnioskodawców i rozpatrzenie.

Bon Seniora wypłacany jest z budżetu miasta od czterech lat z inicjatywy Prezydenta Miasta oraz radnych Grupa Morska Cała Naprzód i Platformy Obywatelskiej.

– Realizacja tegorocznej uchwały Rady Miasta Świnoujście w sprawie zasad udzielania świadczenia pieniężnego „Bon Wyspiarza Seniora” przebiegała sprawnie, bez opóźnień i z dużym zaangażowaniem pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie – podkreśla Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz.

– Cieszę się, że tak wielu mieszkańców mogło otrzymać te dodatkowe kilkaset złotych i przeznaczyć je na zakup leków lub inne niezbędne wydatki. W tym roku złożono 8.463 wniosków o przyznanie tego jednorazowego świadczenia – mówi Paweł Sujka, zastępca prezydenta miasta. Nie wszystkie były poprawnie wypełnione, a do części brakowało dokumentów. Znacząca większość wniosków została pozytywnie rozpatrzona.

Źródło: oprac. za swinoujskie.info. Zdjęcie ilustracyjne – fot.archiwum.

21 października 2021