Niepełnosprawność

Suwałki. Usługa ”door to door” – jeszcze bardziej przyjazna niepełnosprawnym mieszkańcom

Usługa ”door to door”, czyli od drzwi – do drzwi, jeszcze bardziej przyjazna niepełnosprawnym mieszkańcom Suwałk. Osoby, które mają problem z przemieszczaniem się, mogą teraz liczyć na bezpłatny transport nie tylko do pracy czy przychodni.

Usługa ”door to door”, czyli od drzwi – do drzwi działa w Suwałkach od 15 miesięcy. Zapewnia osobom niepełnosprawnym bezpłatny transport na terenie miasta.

Jak powiedziała Agnieszka Chodkiewicz, dyspozytor usługi ”door to door” – Do 14.09 przejechaliśmy 22 600 km, także to samo mówi za siebie, że potrzeba jest, ludzie niepełnosprawni chcą wychodzić z domu.

Zasady działania usługi ”door to door” są proste. Schody nie są problemem. – Zgłaszamy do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie chęć takiego przejazdy. Samochód jest wyposażony w wózek, także jest schodołaz, także możemy osoby niepełnosprawne z pięter zabrać, przetransportować do samochodu – wyjaśnia Leszek Lewoc, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Suwałkach.

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Suwałkach rozszerza ofertę. Od teraz osoby niepełnosprawne będą mogły także dojechać specjalnym busem na imprezy sportowe, w tym na wszystkie mecze siatkarskiej Plus Ligi w Suwałkach.

– Wszyscy są mile widziani. Mecze siatkówki są bezpiecznymi widowiskami i także my rozszerzyliśmy przestrzeń, możliwość zajęcia miejsc dla osób niepełnosprawnych w Arenie Suwałki – mówi Wojciech Winnik, prezes MKS Ślepsk Malow.

Wszyscy Osoby, które chcą skorzystać z usługi ”door to door” mogą kontaktować się telefonicznie, mailowo bądź osobiście z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Suwałkach.

Źródło: oprac. za bialystok.tvp.pl. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Shutterstock.

18 września 2022