Stowarzyszenie Ku Dobrej Nadziei zbiera pieniądze na budowę ośrodka dla seniorów
News, Niepełnosprawność

Stowarzyszenie Ku Dobrej Nadziei zbiera pieniądze na budowę ośrodka dla seniorów

Stowarzyszenie Ku Dobrej Nadziei chce zbudować ośrodek pomocy dla ubogich i bezdomnych seniorów. Na ten cel potrzebne są ogromne środki finansowe. Można wesprzeć zbiórkę.

Stowarzyszenie Ku Dobrej Nadziei kupiło kilku hektarową działkę w Kościukach pod Białymstokiem. Na jednej części stoi niewielki dom, który ma służyć osobom bezdomnym i potrzebującym. Obok ma stanąć ośrodek dla seniorów, którzy potrzebują bezpiecznej przystani. Placówka ma być połączeniem schroniska i DPS-u. To innowacyjny pomysł, wymagający sporych nakładów finansowych.

Pieniądze na zakup działki stowarzyszenie dostało z Narodowego Instytutu Wolności. Jest już projekt budynku. Znajdą się nawet ręce do pracy wśród podopiecznych stowarzyszenia. Brakuje tylko środków. W sieci ruszyła zbiórka.Pieniądze na zakup działki stowarzyszenie dostało z Narodowego Instytutu Wolności. Jest już projekt budynku. Znajdą się nawet ręce do pracy wśród podopiecznych stowarzyszenia. Brakuje tylko środków. W sieci ruszyła zbiórka.

„Buduj razem z nami Krainę – ośrodek dla 60 seniorów w kryzysie bezdomności. Każdy z nas staje przed wieloma wyzwaniami życiowymi, nie wiemy co przyniesie dzień jutrzejszy, może to co zbudujesz z nami może będzie też miejscem twojej radości. gdy będziesz seniorem? – piszą organizatorzy zbiórki na budowę ośrodka „Kraina Dobrej Nadziei” – Jesteś dobrym człowiekiem, kupujesz od babci ze straganu koperek, żeby ją wesprzeć, ale ona nie ma już na opał ani też sił obsadzać samodzielnie ogródek, ona potrzebuje już ciepłego domu i odpoczynku, a ogródek powinna traktować jak hobby, a nie sposób zarabiania na życie. Tu powstanie też wspaniały nowoczesny ogród oraz mini gospodarstwo pozwalające w jak największym stopniu utrzymać seniorów w zdrowiu – czytamy na stronie KDN.

W ośrodku mają być wykorzystane nowoczesne technologie, które pozwolą jak najbardziej obniżyć koszty utrzymania.

Projekt można wesprzeć wpłacając datek na zbiórkę: https://www.facebook.com/donate/800034487547533/110813527825200/

źródło: Kurier Poranny

na zdjęciu: projekt ośrodka

10 maja 2021