Seniorzy

Sokołowsko. Powstał Dzienny Dom Opieki Medycznej dla Seniora

W Sokołowsku (woj. dolnośląskie) powstał Dzienny Dom Opieki Medycznej dla Seniora. Pomoc i wsparcie znajdzie w nim dwadzieścia pięć osób. Pensjonariusze będą mieli tam zagwarantowaną opiekę medyczną, rehabilitację, zajęcia edukacyjne i wyżywienie.

– Chcemy odciążyć szpitale od osób starszych, niewymagających hospitalizacji. Dzienny Dom Opieki Medycznej ma kompleksowo pomóc samotnym i niepełnosprawnym seniorom – mówi wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

W ramach projektu, w warunkach pobytowych zbliżonych do domowych, pacjenci powyżej 65. roku życia będą korzystać z opieki lekarskiej, pielęgnacyjnej, opiekuńczej, usług rehabilitacyjnych oraz innych wspomagających usług medycznych i edukacyjnych, wymaganych stanem zdrowia pacjenta. Korzystanie z tej usługi pomoże przygotować pacjenta i jego opiekunów do życia z niepełnosprawnością i dalszego samodzielnego funkcjonowania w domu.

Pensjonariusze w czasie pobytu będą mogli korzystać z porad lekarza rodzinnego, geriatry, rehabilitanta, logopedy i psychologa. Pomagać będą oni także ich rodzinom. – Mamy piękny teren. Jeśli tylko pogoda będzie sprzyjać, będziemy zachęcać naszych podopiecznych do spacerów i spędzania czasu na świeżym powietrzu –mówi Tomasz Maciejowski, prezes Sanatoriów Dolnośląskich.

Co ważne, pobyt w domu seniora jest darmowy. Łącznie pensjonariusz może przebywać w nim 120 dni roboczych. Obecnie w Dzienny Dom Opieki Medycznej dla Seniora w Sokołowsku przebywa 17 osób.

Źródło: TVP3 Wrocław. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Matthias Zomer – Pexels

1 sierpnia 2021