Siedlce. Osoby niepełnosprawne będą strzec bezpieczeństwa mieszkańców
Niepełnosprawność

Siedlce. Osoby niepełnosprawne będą strzec bezpieczeństwa mieszkańców

W mieście powstaje całodobowe centrum monitoringu, do obsługi którego magistrat planuje zatrudnić osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności. Cały system miejskich kamer zostanie w tym roku zmodernizowany, a w kilkunastu punktach Siedlec zamontowane będą nowe urządzenia.

Mają one pomagać w pracy policjantom i strażnikom miejskim, a także być ich oczami tam, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków czy przestępstw. Ich zadaniem będzie też zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców.

Nowe kamery miejskiego monitoringu będą w tym roku zamontowane w kilkunastu z około 50 punktów w mieście, gdzie ich montaż jest potrzebny i jednocześnie możliwy. Muszą to być bowiem miejsca z dostępem do zasilania oraz do sieci światłowodowej.

Rozbudowa systemu to inwestycja, o którą zabiegali u władz miasta także siedleccy policjanci. Choćby z powodu powtarzających się aktów wandalizmu, do których co pewien czas dochodzi w różnych punktach Siedlec.

Nowe centrum dozoru zastąpi stare i bardzo ciasne lokum, jakie wykorzystuje w tym celu Straż Miejska, a którego nie da się już powiększyć. Bardziej obszerne pomieszczenie i zatrudnienie kilku osób umożliwi całodobowy nadzór nad kamerami. Obecnie w mieście pracuje 14 takich urządzeń, nie modernizowanych już od kilku lat. Przeglądaniem nagrań zajmują się miejscy strażnicy, którzy jednak nie pełnią nocnych dyżurów.

źródło: Radio ESKA

9 czerwca 2021