Uchodźcy z Ukrainy

Siedlce. Filipińska księżniczka odwiedziła ośrodek ukraińskich uchodźców

Jej Królewska Wysokość Sułtana Mariam Amor Torres Mastura, księżniczka Królestwa Maharlika Darussalam (Filipiny) i honorowa księżna Melayu Jambi z Indonezji przyjechała do Polski na zaproszenie Liszewska-Bowen Foundation, a w jej oficjalnej wizycie znalazło się spotkanie z uchodźcami wojennymi przebywającymi w ośrodku uchodźczym w Siedlcach, prowadzonym przez Fundację Leny Grochowskiej.

Azjatycka księżniczka stoi na czele Fundacji We Care For Humanity, której celem jest propagowanie i wprowadzanie innowacji w programach społecznych oraz rozwój stosunków międzynarodowych poprzez wkład w edukację, zdrowie i kulturę ludzi.

Fundacja Leny Grochowskiej, będąca częścią Grupy Arche od kilku lat angażuje się w pomoc potrzebującym, zatrudniając osoby z niepełnosprawnością w swoich pracowniach artystycznych, a także niosąc szeroką pomoc uchodźcom wojennym dając im noclegi i wyżywienie.

Ważnym punktem na mapie podróży okazał się dawny akademik, w którym filipińska księżniczka spotkała się z mieszkającymi tu od kilku miesięcy kobietami, dziećmi i osobami z niepełnosprawnościami, które w obliczu wojny w Ukrainie musiały opuścić swoje domy.

Źródło informacji: Grupa Arche i o2.pl. Zdjęcie – Grupa Arche.

9 listopada 2022