Niepełnosprawność

Ścinawa. Zabawa i terapia w jednym

To promowanie zdrowego stylu życia, spotkanie integracyjne i jednocześnie terapia w formie zabawy. Dla uczestników ważny jest już sam udział. Na kilku dystansach zmierzyły się osoby z różnego rodzaju niepełnosprawnościami z 35 ośrodków z całego województwa. Prawie 250 osób wzięło udział w V Dolnośląskich Mistrzostwach Nordic Walking Uczestników WTZ

Na starcie na stadionie w Ścinawie łącznie zameldowało się prawie 250 osób z 35 warsztatów reprezentujących 20 powiatów z całego Dolnego Śląska. Liczba uczestników wzrasta z każdym rokiem. Zawody te zorganizowano już po raz piąty.

– Cieszymy się że możemy sprawić radość, promować zdrowy styl życia. Nasz projekt to piąte już Dolnośląskie Mistrzostwa Nordic Walking Uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej – mówi Dorota Giżewska, prezes Fundacji Przystań, organizator wydarzenia. – Dzisiaj jest nasze święto. To też integracja, spotkanie towarzyskie. Okazja do spędzenia w fajny sposób, w miłej atmosferze dnia. To również zabawa i zdrowa rywalizacja. Dzisiaj wszyscy są zwycięzcami – dodaje.

– Ruch to zdrowie – zachęca wszystkich do spróbowania swoich sił w nordic walking wicestarosta powiatu lubińskiego Władysław Siwak, który przyglądał się rywalizacji podczas mistrzostw i gratulował uczestnikom.

Mistrzostwa zorganizowano dzięki dotacji od zarządu województwa dolnośląskiego.

– To niezwykłe wydarzenie, które integruje i aktywizuje osoby z niepełnosprawnością poprzez ruch i sport – mówi Bogusława Kulińska, dyrektor wydziału rozwoju społeczeństwa obywatelskiego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe puchary i medale. Każdy czuł się jak zwycięzca, bo już sam udział w tej rywalizacji był największą nagrodą.

Źródło informacji i zdjęcia: lubin.pl.

19 września 2022