Aktualia

Puławy. Jubileusz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej

Od 30 lat pracują z najsłabszymi i najbiedniejszymi. Dziś (15 września) mieli swoje święto. Mowa o pracownikach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Puławach. Dziś w Domu Chemika w odbyły się uroczystości jubileuszowe,

Ostatnie 30 lat dla opieki społecznej w Polsce to okres dynamicznych zmian. Kiedyś była to głównie pomoc finansowa, teraz zmiany zmierzają w kierunku udzielania usług społecznych. Jubileusz MOPSu w Puławach był okazją do podsumowań, ale też nakreślenia wyzwań na kolejne lata.

Jak mówią pracownicy MOPSu w Puławach, którzy na co dzień pracują w terenie, z ich perspektywy najbardziej widać, że właśnie głównym problemem jest starzejące się społeczeństwo. I to właśnie to wyzwanie jest największym jakie czeka nie tylko ich, ale i państwo. Z drugiej strony nie brakuje jednak też innych problemów z jakimi muszą się mierzyć.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Puławach zatrudnia ponad 70 pracowników w pięciu działach. Główne zadania Ośrodka realizowane są przez Dział Pomocy Środowiskowej, Dział Integracji i Pomocy Specjalistycznej oraz Dział Świadczeń Rodzinnych.

Źródło: oprac, za lublin.tvp.pl. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Shutterstock.

15 września 2022